PTRE » O PTRE

O PTRE

POLSKIE TOWARZYSTWO ROLNIKÓW EKOLOGICZNYCH (PTRE) jest ogólnopolskim towarzystwem zrzeszającym producentów rolnych posiadających certyfikowane gospodarstwa ekologiczne.
PTRE aktywnie uczestniczy w popularyzcji idei rolnictwa ekologicznego, współdziała z organizacjami i właściwymi władzami w rozwoju ekologicznej produkcji rolnej, czyni starania o warunki prawne sprzyjające rolnictwu ekologicznemu, reprezentuje swoich członków i chroni ich potrzeby zawodowe.
Działalnością PTRE kieruje Zarząd. Zarząd jest również upoważniony do reprezetnacji PTRE na zewnątrz.
Obecnie w skład Zarządu POLSKIEGO TOWARZYSTWA ROLNIKÓW EKOLOGICZNYCH wchodzą:
1. Piotr Osik – Prezes PTRE
2. Jan Godula – członek Zarządu
3. Lech Brzozowski – członek Zarządu
Wszelkie zapytania do Zarządu PTRE należy kierować na adres:
p.osik@ptre.pl
Sylwetki pionierów rolnictwa ekologicznego w Polsce – członków PTRE:

1. Pan Tadeusz Żebracki, z miejscowości Bażanówka (woj. podkarpackie) jest posiadaczem pierwszego certyfikatu nadanego przez Polskie Towarzystwo Rolnictwa Ekologicznego. Rolnictwem ekologicznym zainteresował się w 1991 roku na spotkaniu z Rymanowej Zdroju poprowadzonym przez prekursora rolnictwa ekologicznego w Polsce  śp. profesora Mieczysława Górnego.

Gospodarstwo państwa Żebrackich przez te wszystkie lata nie zmieniło zasadniczo profilu produkcji, Nadal jest to produkcja mieszana: występuje hodowla bydła mlecznego, uprawa zbóż oraz warzyw tj: ziemniaki, buraki, selery, marchew, pietruszka itp.  opowiada gospodarz.To, co się zasadniczo zmieniło, to wielkość gospodarstwa. W 1992 roku gospodarstwo liczyło 7 ha, teraz gospodarujemy na powierzchni 19 ha użytków rolnych  podsumowuje pan Żebracki.

2. Pan Jan Godula, z miejscowości Majdan Starowiejski (województwo lubelskie) rolnictwem ekologicznym zainteresował się ponad 20 lat temu, bo już w 1989 roku.

Pan Jan nie ukrywa, że pierwsze lata prowadzenia gospodarstwa ekologicznego były bardzo pracowite, ale cała rodzina, wspólnymi siłami, przezwyciężała wszelkie trudności.
Jednak od momentu poznania ekologicznych metod gospodarowania, pan Godula wiedział, że rolnictwo ekologiczne to jest właśnie przyszłość dla niego i jego rodziny.
Pan Godula jest także członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Rolników Ekologicznych.

Copyright © PTRE - 2014.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij