PTRE » Aktualności

Aktualności

 2016-05-18
Etykietyzacja produktów ekologicznych

Coraz więcej konsumentów świadomie czyta etykiety produktów. Kupując żywność ekologiczną na etykiecie produktu należy szukać unijnego logo którego wzór zaprezentowany jest poniżej.


czytaj więcej
 2015-02-24
Informacja dla rolników ekologicznych prowadzących działalność w zakresie znakowania i pakowania jaj

Na podstawie znowelizowanej ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych  od dnia 13 grudnia 2014 r. rolnicy  ekologiczni prowadzący działalność w zakresie znakowania i pakowania jaj mają obowiązek jednorazowego zgłoszenia prowadzenia tej działalności wojewódzkiemu inspektorowi jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych właściwemu ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę zgłaszającego. 


czytaj więcej
 2014-08-19
Ministerstwo chce rozszerzyć MOL

Ministerstwo Rolnictwa przedstawiło do konsultacji projekt zmienionego rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków uznania działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej.

 

 


czytaj więcej
 2014-06-17
Rolnictwo ekologiczne ratunkiem dla pszczół

Wdrożenie na szeroką skalę ekologicznego rolnictwa jest jedynym rozwiązaniem problemu wymierania pszczół na świecie - powiedziała PAP Katarzyna Jagiełło z Greenpeace. Zdaniem ekologów w Polsce rocznie może wymierać nawet 20 proc. populacji pszczół.


czytaj więcej
 2014-06-16
Sklepy zawyżają ceny produktów ekologicznych

Produkty ekologiczne są smaczne i zdrowe, ale też bardzo drogie. Jak się okazuje przechodząc drogę od producenta do konsumenta zyskują na cenie ekstremalnie nawet kilkaset procent - i co ważne sami producenci nie maja na to większego wpływu.


czytaj więcej
 2014-06-09
Możesz sprawdzić czy to jabłko jest GMO i ma toksyny

Każdy obywatel będzie miał możliwość zapytania, czy np. w jego jabłku jest resztka GMO czy ślady jakichś toksyn, albo ślady wysokiego przetworzenia. Takie możliwości daje Instytut Technologii Mikrobiologicznych.

W Turku otwarto pierwszy w Polsce Instytut Technologii Mikrobiologicznych. Instytut jest inwestycją Polskiego Klastra Mikrobiologicznego, w którego skład wchodzi Stowarzyszenie EkosystEM – Dziedzictwo Natury. Technologie wykorzystujące żywe drobnoustroje korzystnie oddziałują na środowisko i mają szerokie zastosowanie w rolnictwie, m.in. przy przywracaniu glebie jej naturalnych właściwości.


czytaj więcej
Copyright © PTRE - 2014.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij